Dwa złote medale bydgoskich florecistów na Mistrzostwach Polski Młodzików 🤺

W miniony weekend (8 i 9 czerwca 2024) w Gdańsku odbyły się floretowe Mistrzostwa Polski do lat 14.

Pierwszego dnia turnieju rozegrano zmagania indywidualne, a w nich najlepszy okazał się nasz zawodnik Igor Głowiński. Miejsce w finałowej ósemce wywalczyli jeszcze: Patryk Kowalski oraz Wiktor Woźniak. Wśród dziewcząt najlepiej z regionu powalczyła Oliwia Buda, która zajęła 11 miejsce.

Ogromny sukces dołożyli bydgoscy floreciści następnego dnia w turnieju drużynowym. UKS MDK5 Bydgoszcz I (Igor Głowiński, Wiktor Woźniak, Patryk Kowalski i Jakub Becella) zdecydowanie wygrali wszystkie pojedynki i wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Dla Igora jest to podwójne złoto Mistrzostw Polski.

Nasza dziewczęca drużyna w składzie: Oliwia i Natalia Buda, Barbara Moś i Dorota Wudarska wywalczyła piąte miejsce.

Warto dodać, że jest to trzeci rok z rzędu, gdy zawodnik UKS MDK5 Bydgoszcz zdobywa tytuł Mistrza Polski Młodzików (Teresa Moś 2023, Alex Kardyś 2022), a piąte Mistrzostwa z rzędu z których wracamy z medalem!!!

Wyniki:

• Turniej indywidualny

Floret chłopców (startowało 116 zawodników)

115. Gulczyński Kajetan

Floret dziewcząt (startowało 112 zawodniczek)

Floret chłopców - startowało 17 zespołów

1.UKS MDK 5 Bydgoszcz I (Głowiński Igor, Woźniak Wiktor, Kowalski Patryk, Becella Jakub)

17.UKS MDK 5 Bydgoszcz II (Malinowski Oliwier, Krokowski Stanisław, Gryniuk Artemiusz, Gulczyński Kajetan)

Floret dziewcząt - startowało 18 zespołów

5.UKS MDK 5 Bydgoszcz I (Buda Oliwia, Buda Natalia, Moś Barbara, Wudarska Dorota)

18.UKS MDK 5 Bydgoszcz II (Gorczyńska Natalia, Bolonna Solommiya, Pawlak Jagoda)

Były to ostatnie krajowe zawody w tym sezonie. Trzech naszych zawodników (Wiktor Woźniak, Jakub Becella i Patryk Kowalski) będzie reprezentować Polskę pod koniec miesiąca w nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Młodzików w Budapeszcie, a Oliwia i Natalia Buda będą walczyły na planszach paryskiego Mini-Marathonu.

Krajowy sezon kończymy z dwoma indywidualnymi oraz trzema drużynowymi medalami rangi Mistrzostw Polski!!!

Gratulujemy zawodnikom, trenerom tak wspaniałych wyników!!!

Podziękowania również dla trenera Szymona z CB163 - CrossFit Bydgoszcz za przygotowanie motoryczne zawodników.

Szkolenie sportowe dofinansowano ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy oraz środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Dwa złote medale bydgoskich florecistów na Mistrzostwach Polski Młodzików 🤺 Dwa złote medale bydgoskich florecistów na Mistrzostwach Polski Młodzików 🤺 Reviewed by MDK5 on czerwca 10, 2024 Rating: 5