I Puchar Polski Juniorów Młodszych - inauguracja sezonu szermierczego

W sobotę 2 września w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Obornikach Śląskich UKS MDK 5 reprezentowało 7 zawodników. Najlepiej spisał się Szymon Głowiński, który awansował do finałowej ósemki. Niestety w ćwierćfinale Szymon uległ późniejszemu triumfatorowi turnieju - Jakubowi Gorczycy (UKS Atena Gdańsk).

Bardzo udane zawody odnotował Patryk Pocięgiel, który awansował do 1/8 finału, jest to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze Patryka. W top32 uplasował się Alex Kardyś. Bardzo dobrze spisała się grupa naszych czterech młodzików. Życiówkę w turnieju do lat 17 zrobił Patryk Kowalski, który wygrał 4 z 6 walk w eliminacji grupowej, co zapewniło mu awans do top 64. Na tym samym etapie turniej zakończyli Igor Głowiński, Wiktor Woźniak i Jakub Becella. Wielkie brawa dla Kuby, bo był to jego debiut w kategorii do lat 17.

Wyniki

Floret mężczyzn (startowało 81 zawodników)

64. Becella Jakub

Kolejny dzień zmagań na Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Obornikach Śląskich należał do dziewcząt. Spośród 8 zawodniczek UKSu najlepiej spisała się Aleksandra Nowakowska zajmując v miejsce. Komplet wygranych walk na początku turnieju dał jej rozstawienie z nr 2. Po jednostronnych walkach pucharowych w 1/8 finału przyszedł czas na pojedynek klubowy Aleksandra Nowakowska - Teresa Moś. Po wyrównanej walce, górą okazała się być ta starsza. W następnej fazie turnieju Ola musiała uznać wyższość Hanny Wojtas (UKS GSS), która została triumfatorką turnieju. Awans do top32 wywalczyła Zofia Konieczka oraz Liliana Ścieszyńska. Rundę wcześniej turniej zakończyły: Lena Królak, Agata Szczególska i Oliwia Buda. Z grupy nie udało się wyjść Basi Moś, dla której był to debiut w tej kategorii wiekowej.

Wyniki:

Floret kobiet (startowało 79 zawodniczek)