CERAMIKA

PROWADZĄCY:

mgr Danuta Biczkowska

UCZESTNICY: dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych

TEMATYKA ZAJĘĆ:

Uczestnicy zajęć mogą zapoznać się z podstawowymi  technikami modelowania w glinie, jej zdobieniem, pokrywaniem angobami, szkliwieniem i wypalaniem. Glina jest materiałem, który w przyjemny sposób usprawnia a nawet rehabilituje dłonie, działa terapeutycznie, wyciszająco, fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał !

Na zajęciach poznajemy metody tworzenia wyrobów ceramicznych, sposoby łączenia poszczególnych elementów, modelowania drobnych naczyń na kole garncarskim,  uczymy zabezpieczenia niedokończonych prac, sposobu suszenia i zasad wypalania . Dodatkowo, dwa razy w roku szkolnym wykonujemy formy przestrzenne z surowców wtórnych oraz dekorujemy wyroby szklane. Rozbudzamy wrażliwość artystyczną dzieci oraz rozwijamy zdolności manualne gdyż wykonywanie prac plastycznych usprawnia mięśnie dłoni oraz koordynuje pracę ręki i oka. 

Nasza pracownia wyposażona jest w piec ceramiczny, koło garncarskie JUNIOR oraz wszelkie niezbędne materiały i narzędzia potrzebne do wykonywania prac ceramicznych. 

Zajęcia zapewniają wychowankom spędzenie czasu wolnego w przyjaznej atmosferze

Program zajęć w poszczególnych grupach  jest :

•urozmaicony tematycznie, dostosowany do wieku i możliwości dzieci,

•sprzyja doskonaleniu funkcji percepcyjno-motorycznych,

•doskonali umiejętności manualne,

•rozwija myślenie  twórcze,

•uczy cierpliwości, dbałości o sprzęt i narzędzia ceramiczne

Zajęcia te wprowadzają w świat ceramiki w sposób przystępny i dostosowany do wieku uczestnika.

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdź nas na facebooku tutaj